Wpływ pandemii na funkcjonowanie ośrodków jeździeckich i stajni w Polsce (problemy, potrzeby, propozycje rozwiązań) – dokument opracowany przez zespól ekspertów z uwzględnieniem ankiety, którą Państwo również byli uprzejmi wypełnić. Prezentuje wnioski z badania przeprowadzonego wśród ośrodków jeździeckich i stajni w Polsce.

W Polsce działa ponad 5 600 hodowców koni, pensjonatów dla koni, szkół jazdy konnej oraz stajni wyścigowych zatrudniających ponad 22 000 pracowników oraz 11 000 trenerów i instruktorów, których głównym przychodem jest praca z końmi. Obecnie w Polsce hoduje się ponad 271 000 koni. Jeździectwo to także 300 000 osób i ponad 1,2 miliona miejsc pracy (bezpośrednich i pośrednich). Wprowadzone restrykcje związane z pandemią z dnia na dzień zamroziły całą branżę i uniemożliwiając uzyskiwanie przychodów . Nie jest możliwe prowadzenie zorganizowanych zajęć rekreacyjnych, hipoterapii czy też treningów sportowych. Konie nie pracują codziennie a co jest konieczne do utrzymania ich w dobrostanie.

Całość raportu w pliku pdf: KLIK

Z takimi słowami inicjator akcji ratowania branży jeździeckiej Marcin Podpora przekazał nam powyższy dokument:

„Raport można i należy wykorzystywać w kontaktach z decydentami wszystkich szczebli. Pokazuje on głębię zapaści polskiego jeździectwa  dziś. Ogromne słowa uznania i podziękowania dla Marty Bigaj, Patrycji Kaczorowskiej i Michała Pilkiewicza, którzy społecznie poświęcili setki godzin żeby raport miał taką formę i był tak rzetelny – trudno o piękniejszy przykład pracy pro bono. Najważniejsze osoby w państwie mają już dziś rzeczony raport na swoich biurkach – od nas zależy czy dotrze on do wszystkich, którzy zapoznać się z nim powinni. Wczorajszy i dzisiejszy dzień pozwalają ufniej patrzeć w przyszłość. Pozdrawiam. Marcin Podpora”.

Raport
Przewiń na górę