Gratulacje dla Zuzanny Kuczerawy

Zuzia Kuczerawy z Ramiszowa, reprezentująca na co dzień barwy KJ Platan wraz ze swoim podstawowym koniem Uracą II uczestniczyła w prestiżowych zawodach międzynarodowych CSIO w belgijskim Opglabbeek. Na pierwszych zawodach, na otwartych hipodromach w 2024 r, w ośrodku Sentower Park rywalizowali przedstawiciele najmocniejszych federacji jeździeckich Europy m.in. Belgowie, Holendrzy, Niemcy, Szwedzi, Irlandczycy, Anglicy, Szwajcarzy.

Tym większa radość, że polska Kadra Narodowa, ekipa najmłodszej z młodzieżowych kategorii wiekowych w składzie (kolejność alfabetyczna) : Helena Gola (Digisport Codeina), Adam Goszczyński (Charlton), Alicja Kosmol (Clearwater Pp Z) i Zuzanna Kuczerawy (Uraca II), (rez. Hanna Pis i Crystal Sky) zajęła fantastyczne drugie miejsce pozostawiając za sobą takie federacje jak holenderska czy niemiecka.

II miejsce polskiej drużyny na tak silnie obsadzonych zawodach, w mateczniku sportu jeździeckiego to naprawdę ogromna radość dla wszystkich sympatyków skoków przez przeszkody.

Na zakończenie zmagań polscy reprezentanci wzięli udział w bardzo silnie obsadzonych konkursach Grand Prix.

Zuzanna z Uracą II rywalizowały z 67 parami (w tym 10 z Polski). Przejazd podstawowy konkursów pokonały bezbłędnie i jako jedna z 20 par zakwalifikowały się do rozgrywki. Rozgrywkę pokonały również bez punktów karnych i z wyśmienitym czasem objęły prowadzenie w konkursie 😍

Jak to w sporcie jeździeckim bywa – lepszy czas „wykręciło” jeszcze 5 par, ale ostateczny wynik i 6 miejsce w arcytrudnym konkursie Grand Prix, najlepsza pozycja wśród polskich zawodników, to niewątpliwie olbrzymi powód do dumy 💪

Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty Zuzi i całej naszej KN i KW.

Gratulacje dla Zuzanny Kuczerawy
Przewiń na górę