Brązowy medal Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu

W ośrodku jeździeckim Stajnia Przybylscy Biały Las odbyły się Mistrzostwa Polski w olimpijskiej konkurencji Ujeżdżenie. Na starcie stanęli zawodnicy z następujących kategorii wiekowych: Dzieci, Juniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Seniorzy. Ogromnie gratulacje dla zawodniczki gospodarzy Krystyny Konarskiej, która na klaczy Roksana wywalczyła trzecie miejsce i została II Vice Mistrzynią Polski w kategorii Dzieci.

Podium MP kategorii Dzieci (materiały prasowe Biały Las).

W mocno obsadzonych konkursach w kategorii Juniorów wystartowały dwie dolnośląskie zawodniczki: Maja Gugała z SLKS Książ oraz Aleksandra Błachno (Junior Młodszy) z Wrocławskiego KJ. Zawodniczka z Wrocławia Ola Błachno w klasyfikacji końcowej zajęła 9 miejsce, z notami na poziomie 66,000%. Natomiast Maja Gugała zdobyła 13 miejsce z wynikami na poziomie 65,000%. Gratulujemy naszym juniorkom. W kategorii młodych jeźdźców reprezentantka gospodarzy Kinga Paszkiewicz na klaczy Presja zajęła wysokie 5 miejsce, drugiego dnia w konkursie CC3 uplasowała się na 4 miejscu.

W najtrudniejszej kategorii Mistrzostw Seniorzy rywalizowali na poziomie konkursów międzynarodowych CS. Była to mocno obsadzona kategoria za równo pod względem poziomu wyszkolenia koni jak i liczby startujących zawodników. Najlepsza dolnośląska zawodniczka: Katarzyna Konarska z LKS Stragona Strzegom uplasowała się na 8 miejscu z wynikiem 128,165. Serdeczne gratulacje!

Katarzyna Konarska i koń Largo. Fot. Anna Przybył (materiały prasowe).