Kadra Wojewódzka DFS oraz Kadra DZJ zaliczają bardzo udany weekend w Lesznie i w Michałowicach

W miniony weekend duża grupa naszych zawodników odniosła wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich DiM w Lesznie oraz w Michałowicach. Do Leszna pojechała kadra A i B w składzie: Iga Ślusarczyk, Maja Kościelna, Agatka Stasiak, Paulinka Klimek, Bruno Haniszewski, Maja Morsztyn, Amelia Martyniuk, Agatka Buczek, Filip Giżyński. Już od pierwszego dnia zawodów nasza młodzież skutecznie zdobywała wysokie noty podczas przejazdów i zakończyła zawody niedzielnymi sukcesami.

Iga Ślusarczyk i Moris – w pierwszy dzień 10 marca startowała w dwóch konkursach:
– 70 cm dokładności i pokonała parkur bezbłędnie,
– 80 cm dwufazowy 274.1.5.3 (I faza na czysto, druga faza 8 pkt karnych).
W sobotę zawodniczka startowała dwa razy w konkursie 70 cm na styl i obydwa przejazdy ukończyła z dorobkiem 2 pkt karnych.
Niedziela przyniosła kolejny sukces – Iga i Moris bezbłędnie pokonali parkur wysokości 70 cm w konkursie dwufazowym 274.2 i tym samym zajęli II miejsce w Finale Grupy A-1.

Maja Kościelna i Caprea – w pierwszy dzień 10 marca startowała w dwóch konkursach:
– 70 cm dokładności i ukończyła parkur z 4 pkt karnymi,- 80 cm dwufazowy i pojechała obydwie fazy na czysto.
W sobotę zawodniczka startowała dwa razy w konkursie  na styl (70 cm – 3,5 pkt karnego, 85 cm – 5 pkt karnych).

Agatka Stasiak i Mroczek – już w piątek para wygrała konkurs 90 cm dwufazowy (II miejsce Bruno i Goldi Locks, III miejsce Agatka Buczek i Romanyriver Heavenly Secret). Nasza wspaniała ekipa kompletnie nie dała szans innym parom. Powtórzyli sukces z MP 2022 stając w komplecie na podium :)W sobotę para startowała w konkursach stylowych 95 cm ( 3,5 i 4,5 pkt karnych).
Niedziela była prawdziwym pokazem majstersztyku jeździeckiego – para wygrała Finał Grupy C – 95 cm dwufazowy, pokonując obydwie fazy najszybciej i bez punktów karnych zostawiając za sobą 9 par.

Paulinka Klimek i Chacco Moon – w piątek para startowała w konkursie stylowym LL (4,5 i 5 pkt karnych).
W sobotę Paulinka i Chacco pokonali parkur LL dokładności na czysto.
W niedzielę para uplasowała się na III miejscu w trudnym konkursie o wzrastającym stopniu trudności.

Bruno Haniszewski startował na dwóch koniach – Goldi Locks (kuc) i Michael Knight.
W piątek Bruno na Goldi starował w dwóch konkursach dwufazowych (80 cm i 90 cm) i obydwa konkursy pokonał bezbłędnie, dodatkowo w wyższym konkursie plasował się na II miejscu.
Wraz z „Michałem” wystartowali w konkursie stylowym klasy N (dwa przejazdy).
Sobota z Michael Knight, to start w konkursie klasy N dwufazowym – niestety błąd w I fazie zahamował drogę do podium. Natomiast Bruno i Goldi pokonali pomyślnie parkur w konkursie stylowym 95 cm.
Niedziela wyjątkowo lubi naszych zawodników. Para wygrała konkurs Grand Prix zwykły z rozgrywką na wysokości przeszkód 125 cm (!!!!!!!) pokonując parkur bezbłędnie. Tym samym w najbliższy weekend para ta wraca do Leszna po tytuł Halowego Mistrza Polski !!!! Trzymamy kciuki !!!

Agatka Buczek startowała aż 10 razy podczas 3 dni zawodów, co daje prawie 4 starty dziennie (!!!) i wszystkie starty na obydwu koniach (Oliver – kuc i Romanyriver Heavenly Secret) skutkowały aż sześcioma wstąpieniami na podium a pozostałe 4 miejsca Agatka zajmowała w pierwszej dziesiątce.

Maja Morsztyn i Stock mają za sobą również bardzo udany weekend. Para startowała 4 razy z czego największym sukcesem jest II miejsce w Finale Rundy Młodzik na DK i Rundy Junior Młodszy 110/115 cm dwufazowy pokonując parkur bezbłędnie. Para również we wspaniałym stylu pokonała parkur w konkursie P / DK dwufazowym zajmując piąte miejsce i zostawiając za sobą 28 par (Maja jest młodzikiem !!!).

Filip Giżyński i Lota zajęli II miejsce w Finale Grupy A-0, 50 cm (dwie fazy na czysto).

Amelia Martyniuk i Caspien SK w piątek wygrali konkurs stylowy LL oraz konkurs dokładności LL. Niedziela przyniosła ogromne zwycięstwo (!!!) w bardzo trudnym konkursie 80/90/100/110/120 cm / Dla kuców i dużych koni, o wzrast. st. trud. zwykłym. Amelka pozostawiła za sobą aż 26 par (III miejsce Paulinka Klimek).

W  tym samym terminie Weronika Mucha i Demon Del odnosili sukcesy na michałowickich parkurach.
W piątek para pokonała na czysto konkurs LL dokładności. W sobotę naszą parę najwyżej oceniono w konkursie stylowym 95 cm -1,5 pkt karnego (startowało 15 par). Niedziela, tradycyjnie jak dla naszych wszystkich zawodników przyniosła podium – II miejsce w Finale C Grupy 95 cm, konkurs dwufazowy (obydwie fazy na czysto).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów i jesteśmy ogromnie dumni jako województwo, że nasza młodzież tak ciężko i skutecznie pracuje. Gratulujemy też zawodnikom, którzy w miniony weekend w Lesznie pomyślnie zaliczyli konkurs egzaminacyjny. Jest to wspaniały i obiecujący początek nadchodzącego sezonu otwartego.
Teraz trzymamy kciuki za Bruna, Zuzię i Agatkę, którzy od jutra do niedzieli będą walczyć w Lesznie o tytuł Halowego Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.