Dwa medale OOM WKKW

Podczas zawodów międzynawowych WKKW Strzegom Summer Tour 2024 w dniach 2 do 4 sierpnia 2024 roku, rozegrano Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW. Ta konkurencja OOM zamyka sezon Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 ! Oczywiście nie zabrakło na starcie Naszych zawodników z Dolnego Śląska! Dzielna ekipa dziewczyn reprezentowała Nas w konkursach dużych koni:

Zuzanna Dudek i STANLEY GR z Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu

Sara Golach i BEAUTYFULL BAY z Klub Jeździecki Pawlak Equestrian Wrocław

Anna Kowalczyk i COSTARICA z Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu

Zofia Lemańska i HEKSALA z Konie Sportowe Gillmaier

Michalina Paterska i NIKO z Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu

Julia Szydlarska i PEGAZ z Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu

Dziękujemy za reprezentacje i Gratujemy wyników !

W kategorii juniorów młodszych złoty medal wywalczyła Blanka Okoczuk (KJ Szarża Bolęcin) i Moonshine z wynikiem 32,7 pkt., srebro trafiło do reprezentantki gospodarzy Michaliny Paterskiej i Niko – 35,2 pkt., a brązowy medal zdobyła Sara Golach i Beautyfull Bay (KJ Pawlak Equestrian) z wynikiem 36,2 pkt . Piąte miejsce wywalczyła Zofia Lemańska z Konie Sportowe Gillmaier z wynikiem 37,4, a szóste Zuzanna Dudek z Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu, 39,7.

W finale OOM w kategorii kuców zwyciężyła Aleksandra Gąsior (KJ Lider Wróblówka) i Rose (30,8 pkt), srebrny medal trafił do Weroniki Buczek (KJ Facimiech) i Ballinaclough White Rose – 32,7 pkt, a brąz wywalczyła Magdalena Zaręba (KJ Czarny Dunajec) i King – 36,4 pkt. Serdecznie gratulujemy!

W kategorii województw Dolny Śląsk zajął drugie miejsce. W Kategorii Klubów Ludowy Klub Sportowy Stragona w Strzegomiu również zajął drugie miejsce.