Mistrzyni Polski WKKW Zuzanna Społowicz

Konkurs juniorski dwóch gwiazdek podczas zawodów, Lotto Strzegom Horse Trials, wygrała Włoszka Sofia Pini na Corgary Kansas – 32.7. W jego ramach wyłoniono także nowych medalistów mistrzostw Polski. Złoto wywalczyła Zuzanna Społowicz na Bankierze – 34.6, srebro – Patrycja Urbaniak na Aristo A-Z – 46, a brąz Filip Strzyżewski na Kuadlino – 51.3. Serdeczne gratulacje!

Ekipa z Francji wygrywa piąty etap Pucharu Narodów w WKKW, podczas zawodów Lotto Strzegom Horse Trials. Szwecja zajmuje drugie miejsce, Polska trzecie.   Francuzi po każdej próbie jeździeckiego triatlonu pięli się coraz wyżej w pucharowej klasyfikacji, zaczynając od ostatniego miejsca po ujeżdżeniu, a kończąc na najwyższym stopniu na podium.   Verane Nicaud na Baron D’etat, Sebastien At na Casanova Du Frety, Marie Bouchanville na Cap’taine Charles oraz najlepsza we francuskiej drużynie i zwyciężczyni w klasyfikacji indywidualnej Camille Laisney na Avalone, na pozycję wiceliderów wysunęli się po próbie terenowej. Camille Laisney po przejechanym na „zero” crossie, jednym z dwóch wyników w normie czasu awansowała o 19 pozycji, a bezbłędny parkur zagwarantował jej zwycięstwo – 37. – Czuję się niesamowicie. Ujeżdżenie nie poszło mi zbyt dobrze. Cross jechałam jako ostatnia, wiedziałam, że norma czasu jest wymagająca, a mój koń jest bardzo szybki. Czułam, że muszę dać z siebie wszystko i udało się dotrzeć na metę w czasie – skomentowała swój przejazd zawodniczka.   Ze stratą zaledwie 1,1 punktu karnego na drugiej pozycji uplasowała się ekipa ze Szwecji: Stina Arosenius i Lorelei-L, Klara Liden Kiraly i Sotomayor oraz prowadzący po crossie Niklas Lindbäck i Focus Filiocu. Na parkurze Lindbäckowi przytrafiły się dwie zrzutki. Z bagażem punktowym powiększonym o 8 pkt, karych ukończył konkurs na trzeciej pozycji – 41.4. Druga w klasyfikacji indywidualnej jest Lea Siegl dosiadająca DSP Fighting Line – 38.9. Austriaczka po crossie była trzecia, próbę skoków zaliczyła na czysto.   Trzecie miejsce na podium zajmują biało-czerwoni: Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4, Małgorzata Korycka i Canvalencia, Jan Kamiński i Jard oraz najlepszy w drużynie Robert Powała na Tosca Del Castegno, który z wynikiem 53,3 zajął dziesiąte miejsce.   Wśród reprezentantów Polski najlepsza była startująca indywidualnie Wiktoria Knap na Quintusie 134. Po crossie awansowała na piątą pozycję, na parkurze zaliczyła dwie zrzutki i 4 sekundy spóźnienia, z punktacją 49,5 ukończyła rywalizację na 7 miejscu.   W konkursie 4*-L, najtrudniejszej rywalizacji podczas zawodów najlepszy był reprezentant Chin Alex Hua Tian dosiadający konia Poseidons Admiral – 49.4. Wicelider po ujeżdżeniu, po crossie objął prowadzenie, na parkurze spóźnił się zaledwie 3 sekundy i z wynikiem 49.4 zajął pierwsze miejsce, drugi jest Holender Raf Kooremans na Crossborder Radar Love – 53.9, a trzeci Miloslav Prihoda Jr na Ferreolus Lat – 58.6.   Na najwyższym stopniu podium w klasie 3-L, po bezbłędnej próbie skokowej stanął reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na klaczy Frieda – 36,1. Liderka konkursu po dwóch próbach Holenderka Merel Blom-Hulsman dosiadająca Diego TH przekroczyła normę czasu na parkurze i ostatecznie zajęła drugie miejsce – 38, trzecia lokata przypadła Pawłowi Warszawskiemu na koniu Laidal – 43.4.   W dwóch długich gwiazdkach po czystych przejazdach crossu i parkuru zwyciężyła Niemka Julia Krajewski na klaczy Rockaya – 28.1, przed Merel Blom-Hulsman na koniu Checkpoint 46 – 28.5 i rodaczką Pią Leuwer na Cascoblanco – 28.6.   Pia Leuwer i Charming Boy byli najlepsi w konkursie 2*-S. Niemka prowadzenie w konkursie objęła już na czworoboku i czystymi przejazdami crossu i parkuru utrzymała je do końca rywalizacji – 26.1. Na drugiej pozycji uplasował się Niklas Lindbäck na koniu Stich 28.9, a na trzeciej Merel Blom-Hulsman na koniu Davos 77 – 29.8.   W trzygwiazdkowym konkursie dla młodych jeźdźców triumfowała Zuzanna Borkowska na klaczy Gracja – 40.4, zostając tym samym nową mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej. Tytuł wicemistrzyni wywalczyła Kamila Cygan na Armin De Monsieur – 59.7, a trzecie miejsce na podium zajęła Weronika Król na klaczy Look at Her – 88.8   Konkurs juniorski dwóch gwiazdek wygrała Włoszka Sofia Pini na Corgary Kansas – 32.7. W jego ramach wyłoniono także nowych medalistów mistrzostw Polski. Złoto wywalczyła Zuzanna Społowicz na Bankierze – 34.6, srebro – Patrycja Urbaniak na Aristo A-Z – 46, a brąz Filip Strzyżewski na Kuadlino – 51.3   W konkursie w kategorii kuców, po czystym parkurze i crossie, pierwsze miejsce zajęła Niemka Nell Röming na Majestro – 30. W klasie Intro zwyciężył Polak Stanislau Yavenka na wyhodowanym w Polsce koniu Botox-S AA – 28.8.   Podczas 21. edycji zawodów w ciągu czterech dni w 10 konkursach międzynarodowych startowało niemal 280 koni w barwach 25 krajów.   Puchar Narodów klasyfikacja: