Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w skokach Jakubowice 2022

W minioną niedzielę zakończyły się w Jakubowicach Mistrzostwa Polski i Puchar Polski dla kuców w grupach A0, A1, A2, C, D, D-bis, E oraz na dużych koniach – Młodzików i Juniorów Młodszych. Reprezentanci Dolnego Śląska w brali udział w rywalizacji na kucach w gr. A1, A2 i C (w D-bis konie wycofano) oraz dużych koniach w Młodzikach i Juniorach Młodszych. Najbliżej medalu była Zuzanna Kuczerawy, dosiadająca klaczy Uraca II i Avatara reprezentująca KJ Platan, która ostatecznie zajęła 4 miejsce w Pucharze Polski Młodzików na Dużych koniach. Na miejscu 6 w tej kategorii uplasował się Bruno Haniszewski z KJ Folwark Wenus Suszki, który dosiadał Haity. Obojgu zawodnikom, bezbłędnym po pierwszych dwóch półfinałach błędy przytrafiły się niestety w I nawrocie Finału wyrzucając ich poza strefę medalową.

W najliczniej obsadzonej kategorii Juniorów Młodszych gratulujemy miejsca 11 ex equo Alicji Poniatowskiej z Królewskiego KJ Wiktoria Chrzanów dosiadającej w zawodach klaczy Oriana i Ferraline oraz Wiktorii Płuciennik z Aronią i Corneto Plus S ze KS Small Cherry Trzebnica. W grupie C gratulujemy reprezentantkom KJ Bukowiec – Agacie Stasiak na Mroczku miejsce 12 i 13 Agacie Buczek na Olivierze i Romanyriver Heavenly Secret. W kategorii A1 Maja Morsztyn z KJ Kietlów dosiadająca dwóch koni E- Fifki i Lizy Forrest ostatecznie z jednym błędem w I nawrocie finału uplasowała się na 18 miejscu. W gr. A2 zawody na miejscu 23 ex equo ukończyli Pola Hajder z Królewskiego KJ Wiktoria Chrzanów na Manchester 0012 oraz Bruno Haniszewski z KJ Folwark Wenus Szuszki na Idamie. Zawodnikom życzymy jeszcze wielu udanych startów w rywalizacji na poziomie Mistrzostw Polski.

Opracowała: Monika Szczepaniak