Pierwsze eliminacje HP DZJ A za nami

Styczniowe zawody regionalne w ujeżdżeniu licznie zgromadziły pasjonatów tej konkurencji w hali jeździeckiej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Początek sezonu to zarówno dla koni jak i zawodników duże wyzwanie sportowe. Pierwsze zawody w 2020 roku w randze Halowego Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego w ujeżdżeniu zorganizowane zostały przez nowo zawiązany klub mianowicie: Wrocławski Klub Jeździecki Partynice (Fot.1).

W ramach Pucharu DZJ odbywa się rywalizacja sportowa na dwóch poziomach: 6 kategorii regionalnych oraz dwie kategorie towarzyskie.  Na poziomie zawodów regionalnych odbywa się rywalizacja: młodzików, juniorów z podziałem na kuce i konie, seniorów, otwarta w klasie N i otwarta w klasie CC. Początkujący zawodnicy na poziomie towarzyskim rywalizują w dwóch kategoriach w klasie L na kucach i na koniach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wczoraj rozegrano pierwsze eliminacje. Jeszcze odbędą się dwie eliminacje i w kwietniu spotkamy się w finale. Na każdym etapie można dołączyć do rywalizacji w Pucharze. Serdecznie zapraszamy.

W kategorii Młodzików w programie z oceną stylu jeźdźca jedyną zawodniczką była Agata Stasiak z KJ Stajnia Bukowiec, która została oceniona przez komisję sędziowską na 64,600 %. W kategorii Juniorów sklasyfikowanych zostało pięcioro zawodników, a najlepsza okazała się Agata Żabska z Stowarzyszenia Sportowego “Vidavia”.  Pierwsze miejsce w kategorii Juniorów na kucach zdobyła Julia Włoch z KJ Pawlak Equestrian Wrocław. W kategorii Open w klasie N na razie prowadzi Wiktoria Bobowiec (Fot.2.), a w klasie CC  Weronika Frąckowiak z KJ Hanna.  Najlepsza w kategorii seniorów była Dorota Taras z LKJ Platan Wrocław (Fot.3). Pomimo, iż w niektórych kategoriach tylko jeden zawodnika był sklasyfikowany w Pucharze to równocześnie w konkursie otwartym zawodnicy “pucharowi” obejmowali również pierwsze miejsce.

Wyniki Pucharu DZJ: KLIK

W pozostałych konkursach otwartych zawodów regionalnych zawodnicy rywalizowali na 12 poziomach trudności. W klasie L oraz CC5 najwyższe oceny uzyskała Katarzyna Konarska z LKS Stragona Strzegom (Fot.4), natomiast trenowana przez nią Róża Wiraszka zdobyła pierwsze miejsce w klasie P (Fot.5). Serdecznie dziękujemy sponsorom za atrakcyjne nagrody rzeczowe. W klasie N nagrody (plastrony) wykonała marka DHORSE a w klasie C sponsorem była marka ForHorses.

Wyniki ZR A: KLIK

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników.  Zapraszamy na drugie eliminacje Halowego Pucharu DZJ w Ujeżdżeniu, które rozegrane zostaną 1 marca 2020 roku również w hali WTWK Partynice

Pierwsze eliminacje HP DZJ A za nami

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll to top