Zmagania zawodników DZJ w trzech dyscyplinach

W dniach 26-28.04.2019 roku w Drzonkowie odbyły się zawody ogólnopolskie w randze CDN w ujeżdżeniu. Dolnośląska  zawodniczka Katarzyna Konarska na koniu Largo z LKJ Stragona Strzegom uzyskała najlepszy wynik i pierwsze miejsce w Małej Rundzie CC uzyskując 67,083%. Natomiast na koniu Lucyfer (fot. Robert Bezec) w klasie P przez trzy dni zdobywała pierwsze miejsce. W klasie N przez trzy dni bezkonkurencyjna była Maja Gugała na klaczy Safira z SLKS Książ. W najliczniej obsadzonym konkursie zawodów  – klasie L Aneta Kalwara i Top Pleasure K trzeciego dnia uzyskała najlepszy wynik i zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy.

W Jakubowicach natomiast odbyły się  zawody regionalne w skokach przez przeszkody. Dolnośląscy zawodnicy licznie reprezentowali kluby zrzeszone w DZJ. W piątek w najtrudniejszym konkursie klasy CC, zwykłym Dominika Luty i Archimedes, po bezbłędnym przejeździe ale nieznacznie przekroczonej normie czasu, uzyskali trzecie miejsce. Drugiego dnia zawodów Jakub Krzyżosiak na Limtender z KJ Small Cherry Trzebnica w dwufazowym konkursie klasy C, po bezbłędnym przejeździe i w najkrótszym czasie, uzyskali pierwsze miejsce.  W klasie P natomiast Natalia Morsztyn i Calotta z KJ Kietlów, po bezbłędnym przejeździe, uzyskały trzecie miejsce. Trzeciego dnia zwodów Jakub Krzyżosiak i Catalaya z KJ Small Cherry Trzebnica w konkursie Grand Prix Jakubowic, klasy C1 z wynikiem 4 punkty karne i najlepszym czasem (!) w rozgrywce, zdobyli czwarte miejsce. Gratulujemy.

W  Sopocie (25-28.04.2019 r.) dolnośląscy zawodnicy rywalizowali w Międzynarodowych Zawodach WKKW. W rozgrywanych, na poziomie CCI4*-S w ramach Międzynarodowych Zawodów WKKW, rozegrano Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW. Brązowy medal wywalczyła para: Joanna Pawlak (718 miejsce w FEI Ranking) i Fantastic Frieda z KJ Equestrian Wrocław (ostatecznie 5 miejsce w konkursie międzynarodowym). Piąte miejsce w Mistrzostwach przypadło parze Mariusz Kleiniuk i Loretta z LKJ Hippologia Strzegom. Ósme miejsce w Mistrzostwach zdobył Ksawery Śniegucki i Rarashek z KS Gillmaier. Gratulujemy.

Gratulujemy zawodnikom Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego uzyskanych wyników w trzech dyscyplinach jeździeckich.