Zawody skokowe w Machnicach

W dniach 11-12 maja na hipodromie Klubu Jeździeckiego „Śląsk” Machnice, w otoczeniu przypałacowego parku Starego Folwarku w Machnicach odbyły się zawody regionalne w skokach przez przeszkody. Na zawody zgłosiła się liczna grupa zawodników i koni zrzeszonych nie tylko w Dolnośląskim Związku Jeździeckim.  Rozegrano 13 konkursów regionalnych, na poziomie klasy LL, L,P, N, N1,C i dwa konkursy towarzyskie klasy mini LL.

Wyniki zawodów szczegółowe:   https://zawodykonne.com/zawody/wgajda/135

W sobotę na 54 par zgłoszonych do konkursu LL dokładności, aż 25 zawodników pokonało parkur bezbłędnie, natomiast w klasie L dokładności na 63 startujące pary 45 przejazdów było bezbłędnych. Równie mocno obsadzony był konkurs klasy P dwufazowy. Wystartowało 46 zawodników a 13 pokonało bezbłędnie obie fazy. Bezbłędnie oraz w najkrótszym czasie drugą fazę pokonała zawodniczka Maja Kluka na koniu NUMCIMBA z St. Sportowe Vidavia Wrocław i para ta zajęła pierwsze miejsce w konkursie. W konkursie klasy N zwykłym, na 37 zawodników 19 pokonało parkur bez punktów karnych. Najlepszy zawodnik zrzeszony w DZJ zajął drugie miejsce, a był to Wiesław Nowak na koniu HIMALAYA OF THE HUTS z LKS Stragona Strzegom. Następny konkurs N1 dwufazowy był obsadzony przez 18 zawodników, a bezbłędnie obie fazy oraz w najkrótszym czasie parkur pokonała Zuzanna Januszewska z  KJ Small Cherry Trzebnica na koniu Ironia. Klasa C konkurs dwufazowy zgromadziła na starcie 14 zawodników m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego oraz innych zawodników startujących na poziomie krajowym i międzynarodowym. Najlepszy okazał się zawodnik na co dzień startujący w dyscyplinie WKKW Ksawery Śniegucki i koń Campari Konie Sportowe Gillmaier.

W niedzielę 21 par zawodnik przystąpiło do egzaminu w klasie L egzaminacyjnym z oceną stylu jeźdźca. 7 zawodników uzyskało zaliczenie egzaminu i prawo startu w konkursach wyższych klas. W konkursie klasy P zwykłym najlepsza okazała się Natalia Morsztyn na koniu Warka A z KJ Kietlów. W konkursie N dwufazowym drugie miejsce zdobyła Paulina Janiszewska na koniu Santi z Small Cherry Trzebnica, okazując się najlepsza wśród zawodników DZJ w tym konkursie.