Zawodniczki z Dolnego Śląska wygrały 5 konkursów

Starty zawodniczek EWITA TEAM ROKITKI – KJ Jaroszówka i JKS Jaroszówka na zawodach jeździeckich w Niemczech przyniosły wiele sukcesów. Na zawodach w PFINGSTEN IN HORKA w dniach 08-10 czerwca 2019 r startowały Weronika Guszpil z KJ JAROSZÓWKA i Matylda Dubiniak z JKS JAROSZOWKA. Rywalizowały wśród 300 zawodników i 370 koni z różnych krajów: Polski, Czech i Niemiec. W sumie rozegrano w sobotę i niedziele 16 konkursów skoków. W konkursach w poniedziałek zawodniczki nie startowały. Zawodniczki z Dolnego Sląska wygrały 5 konkursów i zajęły w sumie 11 miejsce /I-III/.

Weronika Guszpil z KJ JAROSZÓWKA: I miejsce na koniu GULIWER oraz 1 x II m, 2 x III m;           Matylda Dubiniak z JKS JAROSZÓWKA: 2 x I miejsce na koniu FENIKS, 1 x I miejsce na kucu FRIASTOWN MICHAEL, 1 x I miejsce na kucu SPARKLING DARK KNIGT oraz 1 x II miejsce i 2 x III miejsce. Gratulujemy!

Horka to miejscowość położna 10 km od Zgorzelca. Już po raz 27 była miejscem zawodów jeździeckich rozgrywanych w ujeżdżeniu, skokach i powożeniu, które zawsze odbywają się w trakcie Zielonych Świąt /PFINGSTAG/. 

Dwa tygodnie wcześniej Matylda Dubiniak z powodzeniem startowała na zawodach w Hollschdubrau – 3 Drei-Lander-Jugenteturnier. Na tych zawodach Matylda zajęła 2 x I miejsce, 2 x II miejsce i 2 x III miejsce. Startowała na koniach FENIKS i KELLY EWITA.

Fot. EWITA TEAM ROKITKI 1, 2, 3, 4,