W Białym Lesie było emocjonująco

Od piątku do niedzieli w Białym Lesie rozegrano 24 konkursy na Zawodach Regionalnych w skokach przez przeszkody. W tym sześć konkursów, dwa półfinały i finał, było eliminacjami do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Regionie IV (Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie i Dolnośląskie) na stracie stanęło 24 zawodników na kucach oraz 18 zawodników na dużych koniach. Siedem zawodniczek reprezentujących Województwo Dolnośląskie wystartowało w dwóch konkursach pólfinałowych na styl i jednym finale dwunawrotowym walcząc o kwalifikacje do OOM.

W kategorii kuce najlepsza dolnośląska zawodniczka to zajmująca 10 miejsce Kaja Żuk  z KJ Picador Wrocław. Kolejne miejsca naszych zawodniczek to: Nayon Lee z KKJ „Wiktoria” (11 miejsce), Nikola Panarowicz z KJ Bonanza Jędrzychowice (14 miejsce) oraz Joanna Zawadka z KJ Picador Wrocław(15 miejsce).

W kategorii duże konie Maja Chruszcz z KJ VOLTA MIŁOCICE uzyskała wysoką szóstą lokatę, Zofia Kubacka z KJ Bachmat Pruszowice zdobyła 10 miejsce, Wiktoria Szebysty z KJ VOLTA MIŁOCICE – 13 miejsce, a Joanna Zawadka z KJ Picador Wrocław – 18 miejsce.

Do Finału OOM w skokach zostanie powołanych 70 par ze wszystkich eliminacji rozegranych w Polsce, a zawody tej rangi odbędą się 24-25.07.2019 r. w Drzonkowie. Czekamy na ogłoszenie listy zakwalifikowanych zawodników.

Oprócz zmagań zawodników w wieku 12 – 15 lat, na hipodromie w Białym Lesie rywalizowano w konkursach regionalnych od klasy L do C. Konkursy regionalne były mocno obsadzone nie tylko przez zawodników z Dolnego Śląska ale też z całej Polski. Być może przyjechali treningowo przez mającymi się tu odbyć zawodami ogólnopolskimi w skokach przez przeszkody, a mianowicie PLJ w dniach 19.07 – 21.07.2019 r.

Pierwszego dnia zawodów, w najtrudniejszym i mocno obsadzonym konkursie klasy C dwufazowym, zawodniczka Weronika Koroblowska z KJ Biały Las Stajnia Przybylscy na koniu Gal, pokonała obie fazy bezbłędnie i w najkrótszym czasie, uzyskując pierwsze miejsce. Drugi dzień zawodów był bardzo dobry dla Beaty Szuber  z KJ Bachmat Pruszowice, która na koniu Fort wygrała zarówno konkurs dwufazowy klasy N jak i zwykły klasy C. Ostatniego dnia zawodów najlepsza dolnośląska zawodniczka: Monika Matuszewska na koniu Calvados z KJ Partynice w konkursie zwykłym klasy N zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko o 0,18 sekundy walkę o pierwsze miejsce. Natomiast Martyna Zielińska z KS Pegaz w Chwałowicach na koniu REXONEA P, w konkursie dwufazowym specjalnym w klasie C zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników. Cieszy nas duża frekwencja oraz rywalizacja sportowa na wysokim poziomie. Zapraszamy do Białego Lasu ponownie.