Ujeżdżenie: Zakończone ostatnie zawody w tym roku

W słoneczną listopadową sobotę 23.11.2019 roku w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice  rozegrano ostatnie w tym roku zawody w konkurencji ujeżdżenia. Do rywalizacji stanęło 52 zawodników na 56 koniach zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Jeździeckim ale także z sąsiednich województw. Rozegrano siedem konkursów regionalnych od klasy L do CC oraz  trzy konkursy towarzyskie (Debiuty, L1 i L2). Zwycięzcy zawodnicy w każdym konkursie otrzymali puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sponsorami zawodów byli: Marka Pro-Linen, Dhorse oraz ForHorses. Dziękujemy serdecznie!

W konkursie regionalnym na poziomie klasy L wystartowało sześć doświadczonych zawodniczek  na młodych koniach. Najlepszym okazał się czteroletni wałach wyhodowany w Niemczech  Figo dosiadany przez Iwonę Szafir z KJ Picador Wrocław (Fot 1.). Drugie miejsce uzyskał również czteroletni wałach Varadero I pod Klaudią Skrzyniarz-Skibą z SS Vidavia (Fot.2).  Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Kopera z SLKS Książ na wałachu Imposant (Fot.3.).  W konkursie klasy P najlepszy okazał się Varadero I pod Klaudią Skrzyniarz-Skibą z SS Vidavia, druga była zawodniczka z Niemiec Doreen Lange na Finaly 29 (Fot.4), trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Konarska z LKS Stragona Strzegom na Elear (Fot.5.). Konkurs klasy D zakończył się zwycięstwem zawodniczki z LKJ Lewada Zakrzów Nikoli Marczak na koniu Landarco (Fot.6.). Drugą pozycję obroniła Katarzyna Konarska z LKS Stragona Strzegom na koniu Elear, trzecie miejsce wywalczyła Justyna Maciejewska na koniu Alex Hill B z JKS Gogolewo (Fot.7.).

Konkurs klasy N 2 nie cieszył się zbyt dużą frekwencją. Trudny program mistrzostw europy kuców nie straszny był dla Oliwi Grochowskiej i klaczy Norwegia z SS Vidavia (Fot.8). Mocno obsadzony natomiast był konkurs klasy C (Fot.9.). Najwyższe noty od sędziów otrzymała Karolina Jatkowska na Saruman GT z KJ Przybylscy Biały Las (Fot.10. ). Drugie miejsce wywalczyła Karolina Worotnik na Metres I-P z KJ Maximus Kowary, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Błachno na Deisi z Stowarzyszenie 4You KJ Wrocław.

Na najwyższym poziomie zawodów w klasie CC wystartowały w sumie cztery zawodniczki. Dwie pojechały program CC1 i dwie program CC5. Program Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców z wynikiem 66,250% ukończyła Weronika Frąckowiak LKJ Lewada Zakrzów na koniu Dreamcat (Fot.11.). Z wynikiem 63,287% drugie miejsce zajęła Doreen Lange na klaczy First Light 3 (Fot.12.). Program Intermediate I z wynikiem 68, 728% zdobywając 1 miejsce wykonała Katarzyna Konarska na Largo z LKS Stragona Strzegom (Fot.13.). Za tydzień parę tą oglądać będziemy na zawodach Cavaliada w Poznaniu. Drugie miejsce w najtrudniejszym konkursie dnia zdobyła Anna Dobrowolska i Camaro z KJ Picador Wrocław (Fot.14.). Gratulujemy serdecznie!

Zawody Towarzyskie cieszą się nie słabnącą popularnością. W tej edycji zaplanowaliśmy trzy poziomy: dla dzieci Debiuty dla dorosłych i młodzieży L1 i L2. Pięknie prezentowały się dzieci w programie Debiuty (Fot.15.) (Fot.16). Brawo dla zawodników, instruktorki prowadzącej Agnieszki Bienert oraz rodziców za kibicowanie. Ta grupa to przyszłość jeździecka. Anna Smaczny, Rafał Warsz, Adalia Gadomska, Anna Seredyńska i Amelia Jodkowska. Poziom był wyrównany, różnice w wynikach niewielkie. Gratulujemy!

W konkursie towarzyskim L1 do rywalizacji stanęło 10 zawodniczek (Fot.17.). Najlepsza okazała się Magdalena Kamaszko na koniu Milenium, druga była Faustyna Bartoś na klaczy Lubiana z Ostrowskiego Klubu Jeździeckiego Oxer, trzecia Izabela Bobowiec na klaczy Rosa z  SS Vidavia. W najliczniejszym konkursie dnia na poziomie klasy L2 najlepsza okazała się Izabela Bobowiec (Fot.18.), drugie miejsce zdobyła Agnieszka Bienert i Falco (Fot.19.), trzecie miejsce uzyskała Agnieszka Gochniak i Kaszmir (Fot.20.).

Fot. Tomasz Kaczkowski.

Wyniki PDF: PLIK

Wyniki na panelu Equita: KLIK 

Gratulujemy zawodnikom! To już ostatnie w tym roku zawody w ujeżdżeniu. Spotykamy się w styczniu, zachęcamy do zaglądania na stronę w połowie grudnia ukarze się kalendarz DZJ na 2020 rok. Trenujcie pilnie, bo mamy dla Was niespodziankę w przyszłym sezonie: Halowy Puchar Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego w ujeżdżeniu. Od stycznia konkursy eliminacyjne a w kwietniu Finał HPDZJ A. Zapraszamy!