Odwołane zawody ujeżdżeniowe 14 lipca na Partynicach

Szanowni Państwo!

 

Dolnośląski Związek Jeździecki oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych jako organizator Wrocławskich Zawodów Regionalnych w ujeżdżeniu oraz Otwartego Amatorskiego Pucharu Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego, które miały się odbyć 14 lipca 2019 roku, podjął decyzję o odwołaniu powyższej imprezy sportowej.

Biorąc pod uwagę potwierdzone wystąpienie ogniska wirusowego zapalenia tętnic koni (ang. Equine Viral Arteritis, EVA) oraz obecne pojawiające się informacje o kolejnych domniemanych ogniskach choroby, również na Dolnym Śląsku, w trosce o konie stale przebywające na WTWK Partynice oraz konie wybierające się na zawody, podjęliśmy powyższą decyzję.

Konsultowaliśmy bezpieczeństwo przeprowadzenia zawodów z Powiatowym Lekarzem Weterynarii we Wrocławiu, który zalecił wzmożoną kontrolę weterynaryjną przyjezdnych  koni  oraz bezwzględne dostarczenie przez zawodników dokumentów o nazwie: poświadczenie zdrowia konia.  Zdajemy sobie jednak sprawę, że te działania nie dają całkowitej pewności. Najskuteczniejszą bowiem formą zapobiegania kolejnym zachorowaniom, jest przerwanie łańcucha zakaźnego.

Z przykrością odwołujemy zawody, mamy na uwadze, iż podjęta decyzja rodzi daleko idące konsekwencje,  jednakże dobro koni i zapobieganie rozprzestrzenianiu się EVA jest dla nas najwyższym  priorytetem. W najbliższym czasie dokonane zostaną ustalenia z DZJ celem wyznaczenia nowego terminu ZR A. Prosimy o wzajemne przekazywanie niniejszej informacji, tak aby nikt niepotrzebnie nie wyruszył w podróż do Wrocławia.

Komunikat: KLIK