Nowy sezon jeździecki w Strzegomiu

Nowy sportowy sezon jeździecki rusza w kwietniu w Strzegomiu

Ponad półtora tysiąca koni przegalopowało w ubiegłym sezonie przez strzegomski hipodrom. Przeszło kilkadziesiąt godzin transmisji telewizyjnych śledziło kilka milionów widzów na całym świecie. Już za miesiąc rusza kolejny sezon zawodów jeździeckich w Strzegomiu.  

W kalendarzu znajduje się pięć dużych imprez międzynarodowych, w tym Puchar Narodów oraz Mistrzostwa Europy Pony. Ogólnopolskie Zawody w skokach przez przeszkody otwierające sezon otwarty dyscypliny skoków, Krajowe Zawody WKKW oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni w WKKW uzupełniają bardzo bogaty kalendarz.  

Sezon sportowy wystartuje w pierwszy weekend kwietnia, zainaugurują go zawody Strzegom Spring Open. Otwarte są już panele zgłoszeń: do konkursów międzynarodowych zawodnicy mogą aplikować na stronie internetowej FEI, a do konkursów krajowych na ZawodyKonne.com.Zawody Strzegom Spring Open będą też jedną z pierwszych szans na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony. Tydzień po nich na hipodromie w Morawie rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody w skokach przez przeszkody, a w maju Krajowe Zawody WKKW.  

Najwyższa rangą rywalizacja w WKKW w Polsce i jedne z najważniejszych zawodów w Europie – Strzegom Horse Trials, w ramach których rozgrywany jest Puchar Narodów – zaplanowana jest na ostatni tydzień czerwca. W tym roku mają one szczególne znaczenie, gdyż zawody cyklu Pucharu Narodów wyłonią zespół, który uzyska awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Będą też jedną z ostatnich szans kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony.   Sierpień będzie szczególnie intensywny w emocje sportowe. Na początku miesiąca odbędą się zawody Strzegom Summer Tour, w jego połowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Pony w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW.   W kalendarzu sportowym znalazły się również, debiutujące w ubiegłym sezonie w Strzegomiu, Mistrzostwa Polski Młodych Koni, które – w drugiej połowie września – ponowie zostaną rozegrane jednocześnie w trzech dyscyplinach jeździeckich.  

W połowie października zawodami Strzegom October Festival zostanie zakończony sezon WKKW w Strzegomiu. Każdej z imprez międzynarodowych towarzyszyć będą zawody krajowe.   W nadchodzącym sezonie zmieniają się kategorie zawodów międzynarodowych zgodnie z nowymi regulacjami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Wprowadzona zostaje dodatkowa klasa CCI1*-Intro z obowiązującą wysokością przeszkód do 1,05 m. Wszystkie kategorie zawodów od 2019 roku będą miały o jedną gwiazdkę więcej.  Dzięki temu w Strzegomiu już w kwietniu po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody w WKKW o randze czterech gwiazdek.  

W sezonie 2019 w Strzegomiu w każdych zawodach rozegrane zostaną konkursy WKKW od najniższych klas krajowych do 4*, w tym w nowej klasie CCI1-Intro.  

Szczegółowy opis nowych klas w WKKW dostępny jest na: www.StrzegomHorseTrials.pl w zakładce Zawodnicy oraz na Facebooku.  

Kalendarz imprez 2019:  

05-07.04.2019 – Strzegom Spring Open  

12-14.04.2019 – Zawody Ogólnopolskie w skokach przez przeszkody   1

18-19.05.2019 – Krajowe zawody w WKKW  

26-30.06.2019 – Strzegom Horse Trials – Puchar Narodów   01-04.08.2019 – Strzegom Summer Tour  

15- 18.08.2019 – Mistrzostwa Europy Pony w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW  

19-22.09.2019 – Mistrzostwa Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW  

10-13.10.2019 – Strzegom October Festival    

Foto: Leszek Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *