ME Pony: Irlandczycy mistrzami Europy w skokach przez przeszkody

Ekipa z Irlandii była bezkonkurencyjna w walce o medale Mistrzostw Europy Pony w klasyfikacji drużynowej w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Srebro zdobyli Brytyjczycy, a brąz Francuzi.
Kolejny dzień medalowych zmagań Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu przyniósł mnóstwo emocji. Walka o medale toczyła się aż do samego końca. Drugi nawrót konkursu nie wyłonił żadnego zwycięzcy, dlatego konieczna była rozgrywka o złoto oraz brąz.
Do rozgrywki o brązowy medal przystąpiły drużyny z Niemiec oraz Francji. Obydwie drużyny uzyskały taki sam wynik – 4 punkty karne, więc o trzecim miejscu na podium Francuzów zadecydował lepszy czas.
Drużyna Irlandii w składzie: John Mcentee, Niamh Mcevoy, Tom Wachman oraz Max Wachman miała w rozgrywce o złoty medal twardy orzech do zgryzienia. Brytyjczycy byli niezwykle groźnym i szybkim przeciwnikiem, który miał ogromny apetyt na złoty medal.
„To była bardzo szybka rozgrywka. Brytyjczycy byli trudnym rywalem do pokonania co utrudniło nam zadanie” – powiedział Tom Wachman.
„Brytyjczycy byli dzisiaj bardzo szybcy. Obserwowałem rozgrywkę kibicując mojej drużynie i mając nadzieję na ich szybki galop i bezbłędne przejazdy” – powiedział Francis Derwin, który dziś nie brał udziału w rozgrywkach drużynowych.
Ostatecznie o ich zwycięstwie zadecydował czas, który był zaledwie 1,72 sek. lepszy od wyniku Wielkiej Brytanii. Polska ekipa zajęła dziesiąte miejsce.
WKKW
W piątek zakończono także próbę ujeżdżenia w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na prowadzeniu, z wynikiem 88,4pkt. jest Wielka Brytania, druga lokata przypadła Francji, a trzecia Niemcom. W konkursie rywalizuje 7 ekip narodowych.
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy występ należy do reprezentantki Niemiec Sophii Rössel na Camillo We (25,4 pkt.). Jedyna Polka startująca w tym konkursie, Julia Witkowska na Chesterze zajmuje 36. miejsce. Jutro zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.
Fot. Mariusz Chmieliński
Autorzy zdjęć:
LW – Leszek Wójcik
MCH – Mariusz Chmieliński

———————————————-
Press Centre
FEI European Championships for Ponies Strzegom 14-18.08.2019