Kwiatek zwycięża podwójnie! Udane debiuty w Kladrubach

Bardzo udane starty mają za sobą zawodnicy powożenia zaprzęgami. W miniony weekend w licznym składzie zawodnicy SLKS Książ reprezentowali Polskę na CAI Kladruby nad Labem (CZE).
Największe laury zebrał czołowy zawodnik Kadry Singli – Bartłomiej Kwiatek, dzięki któremu mogliśmy aż dwa razy słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Ze śląskim ogierem Bazyli (Mistrz Świata Młodych Koni 2015) – w CAI2* odniósł zwycięstwo – deklasując rywali.

W 3* nie mogło być inaczej – wraz ze śląskim ogierem Sonet, który debiutował na tak poważnych zawodach – zwyciężył uzyskując niemal 9pkt przewagi w stawce 35 koni.

W kategorii singli szczęścia nie miała Katarzyna Kuryś – startując dwoma końmi podczas konkursu maratonu została wyeliminowana. Koniem Biraldo za ominięcie jednej z bramek w przeszkodzie, natomiast siwym Count Down bo udanym debiucie w ujeżdżeniu (9 miejsce), zawodniczka wywróciła się w przeszkodzie wodnej. Na szczęście wszyscy wyszli z wypadku cali.
W zaprzęgach parokonnych najlepiej z Polaków wypadł Rafał Wojtacha (Eros/ Respekt), który wyjechał do dekoracji na miejscu 7 – a zawdzięcza to 2 miejscu w konkursie zręczności.

Należy pamiętać o jedynej kobiecie, która na równi startowała z doświadczonymi już zawodnikami – Magdalena Jankowska (Foskar, Lacrima, Lucky), świetnie poradziła sobie w konkursie zręczności zajmując 5 miejsce, a w klasyfikacji końcowej zajęła 12 miejsce na 25 startujących.

20 miejsce zajął Marek Baryłko – który zaprezentował parę nowych koni (Basco M/ Cor Theodoor). Najlepiej zaprezentował się w konkursie ujeżdżenia zajmując 9 lokatę.