Egzaminy na brązową, srebrną i złotą odznakę rajdową PZJ

Serdecznie zapraszam na egzaminy na brązową, srebrną i złotą odznakę rajdową PZJ. Egzaminy odbędą się 1 września 2019 roku, w niedzielę, w czarującej scenerii zamkowej w bardzo urokliwym miejscu na mapie Polski. Miła atmosfera i niezapomniane wrażenia gwarantowane. 
W styczniu bieżącego roku podczas egzaminów na odznaki, który odbył się u nas po raz pierwszy, odznaki zdobyło 14 osób (5 złotych, 1 srebrną i 8 brązowych). Atmosfera była przednia a osoby podchodzące do egzaminów przyjechały z całej Polski (5 związków jeździeckich: MAZ, LUB, DOS, MAŁ, SLA).
Dlatego skłaniam się do przeprowadzenia kolejnych egzaminów i na bieżąco będę uzupełniała informacje dotyczące wrześniowych egzaminów.
Koszt egzaminów:
– brązowa odznaka – 100 zł
– srebrna odznaka – 160 zł
– złota odznaka – 180 zł
(obowiązuje przedpłata w wysokości 100 zł na numer konta, który będzie podany wraz ze szczegółowym harmonogramem zajęć w mailu potwierdzającym otrzymanie zgłoszenia o uczestnictwie).
Termin zgłoszeń – 23 sierpień 2019 roku.
Wymagania egzaminacyjne na brązową odznakę:
– część praktyczna m.in. jazda konna na ujeżdżalni/placu (ruszanie ze stój, zatrzymanie i cofanie, jazda stępem, poprawne przejście do kłusa i galopu, trzymanie równowagi oraz zachowanie płynności tych chodów, zademonstrowanie prawidłowego półsiadu (lub dosiadu odciążającego) w kłusie i galopie, ocena dosiadu jeźdźca z zachowaniem odpowiedniej równowagi, ocena kontroli nad koniem w czasie jazdy. Komisja ocenia poprawność dosiadu jeźdźca oraz kontrolę sprawowaną nad koniem podczas jazdy).
Zwolnieni z egzaminu praktycznego są zawodnicy, którzy ukończyli konkurs klasy L podczas zawodów.
– część teoretyczna – rozmowa. Można posiłkować się pytaniami zamieszczonymi na stronie PZJ (od 1 do 276, obligatoryjnie pytania od 261 do 276).
Wymagania egzaminacyjne na srebrną odznakę:
– część praktyczna – automatycznie zaliczona przez zawodników, którzy ukończyli konkurs zgodnie z zasadami klasy P podczas zawodów.
Wymagania egzaminacyjne na złotą odznakę:
– część praktyczna – automatycznie zaliczona przez zawodników, którzy ukończyli konkurs zgodnie z zasadami klasy N podczas zawodów.
Istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu konia do egzaminu praktycznego na brązową odznakę.
Organizatorowi zależy na przyjacielskiej atmosferze i dobrych relacjach wzajemnych środowiska rajdowego w związku z czym godziny rozpoczęcia i zakończenia egzaminów na tą chwilę są orientacyjne (9:00-16:00). Postaramy się dopasować do Państwa w miarę możliwości i potrzeb. 
Przydatne linki:
Zatem serdecznie zapraszamy wraz z komisją egzaminacyjną i życzymy zaliczenia brakujących konkursów w przededniu egzaminów na naszych zawodach w Kliczkowie.
Mail do zgłoszeń: asanek10@wp.pl
Telefon kontaktowy: 603499848