Dolnośląscy zawodnicy na zawodach CDN w Jakubowicach

W dniach 6-9 czerwca w Jakubowicach rozegrano Zawody Ogólnopolskie i Regionalne w ujeżdżeniu. Liczna reprezentacja, bo aż 14 zawodniczek zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Jeździeckim, uzyskiwały dobre wyniki a tym samym kwalifikacje na zawody wyższe rangą.

W konkursach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Młodych Koni wystartowało sześć dolnośląskich koni czteroletnich, a pięć z nich uzyskało kwalifikację do mistrzostw: Kenzi, Kosto (Małgorzata Brodziak KJ Picador Wrocław), Bursztynowa Dama, Biały Kruk (Karolina Mazurek SLKS Książ) oraz Oxford (Olga Mieszczak KJ Michałów).

Na poziomie klasy L w zawodach regionalnych wystartowały dwie dolnośląskie amazonki z KJ Picador Wrocław: Malwina Słowikowska na koniu Mark R (66,818% i pierwsze miejsce w konkursie klasy L2) oraz Ewa Burnecka Lamia W (62,500% i czwarte miejsce w konkursie klasy L3).

Na poziomie klasy D swój debiut na zawodach ogólnopolskich miała Krystyna Konarska na koniu Samson z LKS Stragona Strzegom. Startując przez trzy dni w stawce ośmiu koni, najlepszy uzyskany wynik to 64,583% i czwarte miejsce. Może tej parze uda się wystartować w eliminacjach do OOM i zakwalifikować do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu.   

W rundzie N dwie nasze zawodniczki reprezentowały Dolny Śląsk: Katarzyna Konarska na koniu Lucyfer z LKJ Stragona Strzegom oraz Maja Gugała na klaczy Safira z SLKS Książ. Najlepsze przejazdy były oceniane powyżej 67 %. Gratulujemy wyników.

W konkursach klasy C dwie dolnośląskie juniorki wywalczyły kwalifikacje do Mistrzostw Polski a były to: Natalia Zabagło-Pawłowicz na koniu Nomey z KJ Przybylscy Biały las oraz Liwia Misztal na koniu Tejsi z SLKS Książ. Gratulujemy serdecznie.

W konkursach na poziomie CC YR zawodniczka Katarzyna Kuriata na koniu Dominguez z SKS Arkadia Wielka Lipa (Fot.) zdobyła kwalifikacje do Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu w  kategorii młody jeździec. Wielkie gratulacje. W tych samych konkursach, druga dolnośląska zawodniczka, Karolina Mazurek na klaczy Choco Lady II z LSKS Książ przez trzy dni była nie pokonana i zajmowała pierwsze miejsce z najwyższym wynikiem uzyskanym trzeciego dnia: 69,525%.

W konkursach na poziomie CC ST dolnośląska zawodniczka Katarzyna Konarska na koniu Largo z LKS Stragona Strzegom, przez trzy dni uzyskiwała drugie miejsce, z najwyższym wynikiem 70,872%.   Wielkie, sportowe emocje, ciężka, codzienna praca i wspaniałe wyniki każdego zawodnika. Gratulujemy wszystkim bez wyjątku.

Link do wyników:

Fot. Katarzyna Broda (farra)

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7